نیاز به راهنمایی دارید؟

داوری اثر

نیاز به راهنمایی دارید؟

گردن بند نقوش تزئینی

هیجان / شیک / زیبا
عنوان طرح: گردن بند نقوش تزئینی
طراح: پیمان نقی پور
کالکشن: جواهرات مفهومی
متریال: طلا و نقره (هر دو متریال قابل ساخت می باشد.)
الهام:
ایده و الهام این طرح از “فرم نقوش اسلیمی و سبک طراحی پارامتریک” می آید، اِسلیمی که در اروپا با نام Arabesque به معنای «عربی» شناخته می‌شود نوعی نقوش تزئینی به شکل شاخ و برگ گیاهان، گل پیچک یا خطوط صاف و منظم است که گاه با عناصر دیگری همراه می‌شود. و طراحی پارامتریک یک پارادایم طراحی است که در آن روابط بین المان ها، تکثیر هندسه و فرم های پیچیده را رقم می زند. در این راستا همیشه به خودم میگفتم چطور میتونم یک گردن بندی طراحی کنم که ترکیبی از نقوش اسلیمی و پارامتریک رو داشته باشه سعی کردم ایده و کانسپتی که تو ذهنم داشتم فرم بیرونی گردن بند نقوش اسلیمی رو داشته باشه و داخلش رو از سبک پارامتریک همراه با سنگ Round و Pear استفاده کنم تا به مردم جهان یک گردن بند شیک و زیبا بودن رو ارائه بدم.
عملیات / جریان / تعامل:
این پروژه را می توان با نرم افزار Matrix، طراحی به کمک کامپیوتر اجرا کرد و می توان با پرینتر های سه بعدی همراه با ریخته گری و مخراجکاری درست مانند تمام جواهرات موجود در جواهرات فروشی ها ساخت. یا می تواند توسط یک جواهرساز با تجربه تولید شود.
چالش:
سخت ترین بخش این پروژه نحوه تبدیل و ترکیب اسلیمی و پارامتریک به گردن بند نقوش تزیینی با کنترل موارد فنی و محدودیت های ریخته گری طلا یا نقره بدون از دست دادن شکل و فرم الهام اصلی بود.

نیاز به راهنمایی دارید؟

شما می‌توانید از طریق تیکت آنلاین با همکاران ما در ارتباط باشید.

ساعات کاری ما:

  • شنبه تا چهارشنبه | 9 صبح الی 5 عصر
  • پنج‌شنبه، جمعه و ایام تعطیل رسمی | تعطیل