نیاز به راهنمایی دارید؟

دومین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر

چکیده ­ای از برنامه ها، اقدامات و بخش­ های دومین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر:

 1. در بخش بین­ الملل؛ 9 نمایندگی از کشورهای مختلف در جشنواره حضوری فعال داشتند.
 2. در بخش نمایش و مسابقه طراحی لباس، برای اولین بار بخش­های مختلف کودک، آقایان، لباس مشاغل، لباس مدارس، در کنار فعالیت­های مانتوی مجالس و اجتماع به مجموعه مسابقات طراحی لباس افزوده شد.
 3. در بخش استانی نیز علاوه بر اینکه همزمان در 7 استان جشنواره برگزار شد، 14 استان در جشنواره مد و لباس فجر حضوری فعال داشتند.
 4. در بخش فروش، 159 غرفه فروش و 10 غرفه در بخش صنعت فعال بودند. علاوه بر این برای اولین بار در بخش فروش آثار برگزیده جشنواره­های قبل، تولید و وارد جامعه و کاربردی شد.
 5. در بخش سازمان­ها و نهادها؛ 1- وزارت آموزش و پرورش با همکاری ادارات کل استانی، 2- استانداری تهران، 3- سازمان بهزیستی کشور، 4- آماد و پشتیبانی ناجا، 5- مرکز تحقیقات نساجی و پوشاک حضوری فعال داشتند.
 6. در بخش فرهنگی و هنری نیز 3 مؤسسه در زمینه نرم­افزارهای فنی؛ 25 مؤسسه فرهنگی و هنری فعال در حوزه مد و لباس؛ 18 نشریه و 15 ناشر حضور پررنگ داشتند.
 7. در بخش دانشگاهی و آموزشگاه­ها نیز 45 دانشگاه و دانشکده فنی و حرفه­ای و همینطور 31 آموزشگاه فنی حضور بسیار ارزشمندی داشتند.
 8. برگزاری مراسم مربوط به حقوق مالکیت معنوی و اعطای 160 پروانه به صورت هم زمان، 10 نشست تخصصی و 20 کارگاه آموزشی و برگزاری مراسم تقدیر از برگزیدگان بخش دانشگاهی از جمله اقداماتی بود که در طول جشنواره برگزار شدند.
 9. اضافه شدن جشنواره مد و لباس دانش آموزی کشور به جشنواره فجر، اتفاق ویژه دیگری بود که با همراهی وزارت محترم آموزش و پرورش و مشارکت دانش آموزان هنرمند و علاقمند و معلمان گرانقدر صورت پذیرفت.
 10. برپایی جلسات متعدد آموزشی و کارگاه­های مختلف و هم چنین تعامل و ارتباط هنرمندان، دانشجویان، اساتید، مربیان و تمامی دست اندرکاران موضوع مد و لباس اتفاق مبارکی بود که در این ایام شاهد آن بودیم.
نیاز به راهنمایی دارید؟

شما می‌توانید از طریق تیکت آنلاین با همکاران ما در ارتباط باشید.

ساعات کاری ما:

 • شنبه تا چهارشنبه | 9 صبح الی 5 عصر
 • پنج‌شنبه، جمعه و ایام تعطیل رسمی | تعطیل