نیاز به راهنمایی دارید؟

داوری مقاله

نیاز به راهنمایی دارید؟

سایزبندی و الگوهای آماده روی آناتومی های ایرانی

یکی از نیازهای اولیه بشر نیاز به پوشاک و پوشش بدن در زندگی فردی و اجتماعی است. انسان در فطرت خود ویژگی زیباخواهی و تأیید شدن و امنیت خواهی دارد و به دنبال آن خواهان رضایتمندی اجتماعی می باشد. برندهای مختلفی در زمینه پوشاک با توجه به نیاز های فردی و اجتماعی بشر اقدام به طراحی و تولید و عرضه لباس می کنند.
بهترین مواد تشکیل دهنده پوشاک اعم از پارچه، نخ و ملزومات دیگر در تولید نقش بسیار بسزائی دارند، اما تولید کننده پوشاک ایرانی در جهان در رتبه پایینی قرار دارد. واکاوی این مورد در سال 63 به صورت تحقیق توصیفی –پیمایشی آغاز گردید و پرسشنامه روایی را آغاز نمودیم و از طریق پایایی ضریب آلفایی کرونباخ به نتایج خوبی رسیدیم.
ابتدا حدود 800 پرسشنامه استاندارد تهیه کردیم و از افراد جامعه ی هدف شامل تولیدکنندگان و فروشندگان نظر سنجی بعمل آمد که از این تعداد 763پرسشنامه مورد تحلیل قرار گرفت که نتایج بدست آمده نشان از آن داشت که عدم وجود سایزبندی واحد الگوی مؤثر که با آناتومی ایرانی مناسب باشد احساس شد و این خلاء باید بررسی و تحلیل میشد. بعد از تحلیل و بررسی و آزمایش و پردازش موارد گوناگون به نتایج سایزبندی ایرانی و الگوهای ایرانی و متد مناسب الگوکشی ایرانی رسیدیم و ثبت اختراع آن را دریافت کردیم

نیاز به راهنمایی دارید؟

شما می‌توانید از طریق تیکت آنلاین با همکاران ما در ارتباط باشید.

ساعات کاری ما:

  • شنبه تا چهارشنبه | 9 صبح الی 5 عصر
  • پنج‌شنبه، جمعه و ایام تعطیل رسمی | تعطیل